НАБУ звернулось до іноземних партнерів щодо видачі Онищенка

У Національному антикорупційному бюро України заявили, що їм відомо про місцезнаходження депутата Олександра Онищенка і вони звернулись до силових структур у цій країні щодо його затримання. Про це йдеться на сторінці НАБУ у Facebook. Деталей, однак, детективи не розголошують через таємницю слідства, зазначається у повідомленні.

«Рішення Інтерполу про оголошення у розшук народного депутата Олександра Онищенка, причетного до організації так званої «газової схеми», внаслідок чого Україні було завдано збитків у розмірі понад 3 млрд грн, технічно дозволило б швидше затримати підозрюваного. Утім, відмова у запиті української сторони, не забороняє співпрацю Національного бюро з компетентними органами інших країн у контексті розшуку, затримання і, в подальшому, можливої екстрадиції Олександра Онищенка», – пояснюють в НАБУ, посилаючись на ратифіковану Україною Європейської конвенції про видачу правопорушників.

15 червня 2016 року НАБУ та Спеціальна антикорупційна прокуратура заявили про викриття організованого злочинного угруповання, що завдало збитків державі у розмірі понад 3 мільярди гривень унаслідок спільної діяльності на підставі угод, укладених із ПАТ «Укргазвидобування». Відповідно до доказів, отриманих під час досудового розслідування кримінального провадження, організатором корупційної схеми розкрадання коштів під час видобутку і продажу природного газу є депутат Верховної Ради України Олександр Онищенко. Сам він заперечує свою причетність до цього, називає порушену справу тиском на нього з метою відібрати його бізнес і заявляє, що отримав притулок в одній із країн ЄС. Підтвердження цьому наразі немає.

У липні минулого року Верховна Рада позбавила Онищенка депутатської недоторканності, та якраз перед цим він виїхав із України.  На допит до НАБУ до Києва на початку серпня він не прибув.

 

your ad here

коментувати