Гриневич назвала найбільших ворогів нової української школи

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич в ефірі Радіо Свобода сказала, що найбільшими ворогами нової української школи є байдужість, бездіяльність і зневіра. 

«Тому що бездіяльність певних органів місцевого самоврядування привела до того, що ми зараз маємо ситуацію зі зривом закупівель. Байдужість – коли директори шкіл не цікавляться реформою», – пояснила вона в ефірі програми «Ваша Свобода». 

Міністр каже, що хоча в деяких школах свято 1 вересня проходить в новому форматі, досі існує багато випадків, коли початок навчального року відзначають затяжною лінійкою, на якій дітям стає погано. 

Читайте також: Нова українська школа для першокласників: що зміниться з першого вересня

«Ми показуємо інші формати. У мене є план зібрати найкращі сценарії і показати їх до наступного 1 вересня для тих, хто не може креативити», – розповіла Гриневич, зазначивши, що це цей день має стати святом для школярів, а не бути майданчиком для промов політиків і чиновників. 

При цьому вона розкритикувала представник місцевої влади за те, що вони не вміють використовувати кошти, які держава виділила на створення нового освітнього середовища. 

Раніше Гриневич заявляла, що українські першокласники цього року навчатимуться за новими ортопедичними партами, вчитимуться творити разом, відстоювати свою думку та уникати конфліктів, майструватимуть з конструктора LEGO, а за підручники візьмуться не раніше жовтня. 

1 вересня стартував новий навчальний рік. Цього року 448 тисяч школярів перших класів почали навчання за новим державним стандартом – програмою «Нова українська школа».

У новому державному стандарті початкової освіти визначили вимоги до обов’язкових результатів навчання і компетентностей здобувачів освіти, тобто, що саме дитина має знати, вміти, розуміти після завершення чотирьох перших класів. Новий держстандарт впродовж 2017-2018 навчального року пілотувався в 100 школах по всій Україні.

your ad here

коментувати